Kogu maailmas tähistati 10. oktoobril Maailma Terviseorganisatsiooni algatusel vaimse tervise päeva, et tõsta elanikkonna teadlikkust koroonakriisist tingitud stressiga toimetulekust.
„Just pikaajaline stressifoon on ohtlik ning võib endaga lõpuks kaasa tuua ärevuse või isegi depressiooni. Ka värsked uuringud näitavad, et kevadise eriolukorra ajal tundsid inimesed tavapärasest suuremat stressi,“ rääkis sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask, teavitas Vaimse tervise ja heaolu koalitsioon. „Ometi on võimalik end stressi suhtes vastupidavamaks muuta ja kui vaimse tervise probleemid on juba ilmnenud, siis kindlasti abi küsida.“
Seotud lood
Aprillis toimunud Meditsiiniuudiste veebiseminaril andis Confido Vaimse Tervise Keskuse psühholoog ja pereterapeut Triin-Ketlin Siska annab nõu, kuidas tulla toime koroonaviirusest tingitud pingetega.
Kliiniline psühholoog ja vaimse tervise portaali peaasi.ee eestvedaja Anna-Kaisa Oidermaa rääkis Äripäeva raadios, kuidas toetada enda ja lähedase vaimset tervist.
Teadlased soovivad saada ülevaadet Eesti elanike vaimse tervise olukorrast ning uurida, kuidas ja kelle vaimset tervist koroonakriis Eestis enim mõjutas.
Meliva hambakliinikud Tallinnas, Sakus Pärnus ja Kuressaares ootavad oma kollektiivi hambaarste!