Kliiniline psühholoog ja vaimse tervise portaali peaasi.ee eestvedaja Anna-Kaisa Oidermaa rääkis Äripäeva raadios, kuidas toetada enda ja lähedase vaimset tervist.
Vaimne tervis on Maailma Terviseorganisatsiooni definitsiooni järgi heaoluseisund, milles inimene realiseerib oma võimeid, tuleb toime igapäevase elu pingetega, suudab töötada tootlikult ja tulemusrikkalt ning on võimeline andma oma panuse ühiskonna heaks. Mis juhtub aga siis, kui inimesel tekivad vaimse tervise häired? Millised on depressiooni esimesed ohumärgid? Ja mida teha, kui mustad pilved kogunevad meele kohale ning vaimujõud raugeb?
Saates selgitab kliiniline psühholoog ja vaimse tervise portaali peaasi.ee eestvedaja Anna-Kaisa Oidermaa, kuidas toetada enda ja lähedase vaimset tervist ning mida oma elus vältida ja mida sinna lisada, et vaim püsiks tugev ja meel kindel. "Eetris on tervisekassa" saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.
Saadet saab kuulata
SIIT.
Seotud lood
Depressioon on üks enim levinud psühhiaatrilisi häireid ning Maailma Terviseorganisatsiooni hinnangul on tegemist juhtiva töövõimetust põhjustava haigusega maailmas.
Confido sõltuvushäirete üksuse värske juht psühhiaater Kaiti Redlich teab Soomes töötamise kogemusest rääkida, et seal peetakse oluliseks iga sõltuvusravi vajava patsiendi ravile jõudmist.
2019. aastal esines psühhiaatri vastuvõtul käinud inimestel 2% enam psüühika- ja käitumishäireid kui aasta varem.
Paljudel erinevatel psüühikahaigustel on sarnane geneetiline struktuur, selgus uuringust, mille viisid läbi Massachusettsi Üldhaigla (MGH) ja rahvusvahelise teadusrühma Psychiatric Genomics Consortium teadlased.
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.