• 18.11.20, 08:57

Statistika: milline on olnud kriiside mõju enesetappudele?

Enesetappude statistikat tõlgendades omistatakse juhuslikele varieeruvustele suuremat tähendust kui pikaajalistele seaduspärasustele, mis tingib valed järeldused, kirjutas analüütik Koit Meres statistikaameti blogis.
Statistika: milline on olnud kriiside mõju enesetappudele?
  • Foto: Shutterstock
Tänavu maailma tabanud koroonapandeemia pani paljusid otsima vastust küsimusele, milline mõju on olnud keerulistel oludel enesetappude arvule. Paraku kiputakse üksikute arvude põhjal tegema ennatlikke järeldusi ning juhuslikele varieeruvustele omistatakse oluliselt suurem tähendus, kui pika aja jooksul kujunenud seaduspäradele.

Seotud lood

Uudised
  • 23.09.20, 07:00
Eri riikide dementsusega eakad mõtlevad suitsiidist erineval määral
14% kodus elavatest dementsusega eakatest mõtleb suitsiidist, selgus uuringust, mis tehti Tartu Ülikooli teadlaste osalusel kaheksas Euroopa riigis, sealhulgas Eestis. Suitsiidimõtted on tingimata vaja kindlaks teha, et pakkuda haigele sobivat ravi ja tema hooldajatele abi.
Uudised
  • 26.05.20, 09:00
Surmade arv vähenes võrreldes aastataguse perioodiga
Tervise Arengu Instituudi surma põhjuste registri andmetel oli Eestis eelmisel aastal 15 198 surmajuhtu, mida on 408 vähem kui aasta varem.
Uudised
  • 10.09.19, 09:03
Suitsiidiohvrite lähedastel jääb puudu nõustamisest
Suitsiidiohvrite lähedastelt kogutud lood näitavad, et inimesed soovivad antud teemal rääkida, neil on puudu jäänud traumajärgsest nõustamisest ning tugigruppidest, kus oma kogemust jagada.
Uudised
  • 20.05.18, 08:00
Arstitudengid muretsevad noorte vaimse tervise pärast
Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi rahvatervise töögrupp on võtnud üheks eesmärgiks gümnaasiuminoorte vaimse tervise alaste teadmiste parandamise.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele