Autor: Meditsiiniuudised • 23. veebruar 2021

Lastehaigla autasustas parimaid arste ja õdesid

Parim arst on neuroloog Urve Õim, noorarst kirurg Karmo Tali, õde Marina Koroljova ja noorõde Julia Litvinova.
Autor: Shutterstock

Tallinna Lastehaigla tegi 23. veebruari hommikul teatavaks 2020. aasta parima arsti, noorarsti, õe ja noorõe ehk Tiit Kõuhkna preemia laureaadid.

Parim arst on neuroloog Urve Õim, noorarst kirurg Karmo Tali, õde Marina Koroljova ja noorõde Julia Litvinova.

Neuroloog Urve Õimu (pildil paremalt teine) iseloomustati hinnatud ja otsitud arstina, kes on ülidistsiplineeritud ning kel on tohutu töövõime: aastas ca 3000 kokkupuudet haigetega.

Noorarst Karmo Tali (pildil keskel) pälvis kiidusõnu laparoskoopilise operatsioonimeetodi sissetoomisega igapäeva lastekirurgiasse ning oskamatuse tõttu öelda "ei", mis aga paradoksaalselt teeb temast hea kolleegi.

Infektsioonikontrolli õde Marina Koroljova (vasakult teine) on paistnud silma oma juhi võimekusega ja haarde põhjalikkusega "kurja viiruse ohjamisel" – algul vaktsiide tellimisega, siis vaktsineerimisprotsessi koordineerija ja läbiviijana ning lõpuks, kui oma töötajad vaktsineeritud, linna õpetajate vaktsineerimisel.

Noorõde Julia Litvinova (ägedate respiratoorsete infektsioonide osakond) puhul tõsteti esile tema heatahtlikkust, tublidust ja kõigi ülesannetega hakkamasaamist.

Kaheksateistkümnendat aastat välja antavat preemiat rahastatakse metseen Tiit Kõuhkna fondist ning traditsiooniline üleandmisaktus pidanuks aset leidma juba haigla jõuluhommikul, lükkus aga pandeemia tõttu EV aastapäevale.

Ajastule iseloomulikult toimus tseremoonia ainult asjaosaliste keskis ja publikuta, elementaarseid ohutusreegleid järgides.

Kahjuks ei saanud kohal olla Tiit Kõuhkna ise, kelle üheks suurimaks missiooniks viimasel ajal lastearstide ja -õdede tunnustamine on olnud.

Esitatud kandidaatide seast langetas valiku preemiakomisjon koosseisus haigla teadus- ja koolitusjuht, õendusjuht, nõukogu esimees, juhatuse esimees ja Tallinna Lastehaigla toetusfondi juhataja.

Fotolt noorõde Julia Litvinova karantiinis olemise tõttu puudub, tema diplomit hoiab käes juhatuse esimees dr Katrin Luts.
Autor: Tallinna Lastehaigla
Jaga lugu
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Triin Tabur Meditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 455
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708