
- Hetk Tartu vaktsineerimiskeskuses aprilli lõpus 2021.
- Foto: TÜ Kliinikum/Andres Tennus
Tartu linna, Tartu Ülikooli Kliinikumi ning Tartu Kiirabi koostöös sisse seatud Tartu vaktsineerimiskeskuses on tehtud ajavahemikus 27. aprillist 31. maini 26 522 vaktsiinidoosi.
Tartu Ülikooli Kliinikumi ravijuhi Andres Kotsari sõnul tehakse vaktsineerimiskeskuses päevas keskmiselt 1000 vaktsiinidoosi. "Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna võimekus on teha kuni 1700 vaktsiinidoosi päevas ning osadel päevadel on see võimekus ka peaaegu saavutatud," märkis Kotsar.
Seotud lood
ITK avas eile, 18. mail kell 16.30 vaktsineerimiskeskuse Tallinnas Tondiraba spordihallis, kus õhtu jooksul vaktsineeriti 400 inimest COVID-19 viiruse vastu.
Vaktsiinitootjad ja biotehnoloogia ettevõtted tegid avaliku pöördumise, kus märgivad, et tootjad, riikide valitsused ning ka mitteriiklikud organisatsioonid peavad tegema koostööd selle nimel, et koroonavaktsiine jaotataks üle maailma õiglaselt, sh keskmise ja madala sissetulekuga riikidele.
Sotsiaalministeeriumi juures tegutsev COVID-19 vaktsineerimise korralduse töörühm küsib Tallinna linnalt toetust vaktsineerimiskeskuste kulude katmiseks.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.