On inimesi, kellel mõningate toiduainete kui migreeni riskifaktorite eemaldamine igapäevasest toidumenüüst vähendab peavaludega päevi, kuid on inimesi, kellel pole vahet, mida nad söövad või joovad.
Toomas Toomsoo, Ida-Tallinna Keskhaigla neuroloogiakeskuse juhataja.
Foto: Terje Lepp
Raamatus “Migreenist vabaks õige toiduga” olen püüdnud selgitada kaasaegseid seisukohti peavalude ja toitumise vahelistest seostest, kirjutab Ida-Tallinna Keskhaigla neuroloogiakeskuse juhataja Toomas Toomsoo.
Migreeni ravis on kasutusele jõudnud või kohe jõudmas mitmeid täiesti uute toimemehhanismidega ravimgrupid. Eesti Peavalu Päeva veebikonverentsil andis Eesti Peavalu Seltsi president Mark Braschinsky ülevaate migreeni uutest ravivõimalustest.
Monoklonaalsed antikehad normaliseerivad peptiidide taset ja vähendavad oluliselt migreenipäevade arvu kuus. Detsembris toimunud migreenivebinaril rääkis uudistest migreeniravis Ida-Tallinna Keskhaigla neuroloogiakeskuse juhataja Toomas Toomsoo.
Hiljuti lõppenud Eesti esimene migreeni levimusuuring näitas, et haiguse all kannatab meil 17,7% täiskasvanutest (1), kirjutab TÜ Kliinikumi neuroloog Mark Braschinsky.
Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) närvihaiguste kliinikus on selle aasta algusest käivitatud eriprogramm koroonaviirusega seotud neuroloogiliste tüsistuste uurimiseks ja raviks.
Hea arst! Tule ja anna oma väärtuslik panus, et terviseraskustesse sattunud inimesed saaksid võimaluse elada võimalikult toimekat ja rahuldustpakkuvat elu!