Autor: Meditsiiniuudised • 4. august 2021

Vaktsineerimise kiirkoolitusele oodatakse kõiki meditsiinivaldkonna töötajaid

COVID-19 vastu vaktsineerimise läbiviijate kiirkoolitusele on registreerunud üle 800 meditsiinitöötaja, ent 5. ja 9. augustil toimuvale ühepäevasele online-kursusele on veel sadu vabu kohti.
Foto: Liis Treimann

Koolitusele oodatakse kõiki inimesi, kes on meditsiinitöötajate registris, aga kellel ei ole luba viia läbi immuniseerimisi. Oodatud on õed, arstid, hambaarstid, ämmaemandad jne.

„Üle 600 000 inimese on Eestis juba vaktsineerinud, aga sajad tuhanded peavad alles kaitse COVID-19 vastu saama ja seda kiiresti. Vajame selleks iga inimest, kes saab aidata vaktsiine õlavarde süstida,“ ütles COVID-19 vaktsineerimise korraldamise töörühma juht Marek Seer. „Tule koolitusele ka siis, kui oled praegu töölt eemal – näiteks lapsega kodus või hiljuti pensionile jäänud – kindlasti leiavad rakendust ka need meditsiinitöötajad, kes tahaksid vaktsineerimisi teha ka vaid mõnel päeval kuus või nädalas.“

Loe lisaks
70% hõlmatuse saavutamiseks panustatakse täiendavalt 2,1 miljonit eurot

Koolitus kestab 8 akadeemilist tundi ja viiakse läbi online-keskkonnas, sünkroontõlkega vene keelde. Tunnistuse saamiseks tuleb teha valikvastustega e-test. Koolituse viib läbi Lääne-Tallinna Keskhaigla ja kulud katab Terviseamet.

Koolituse läbinud inimesed võivad koroona vastu vaktsineerima hakata kasvõi järgmisel päeval.

Koolitusel saadud tunnistus võimaldab arstidel, õdedel ja ämmaemandatel teostada kuni 2021. aasta lõpuni COVID-19 vastast vaktsineerimist ilma immuniseerija baaskoolituse eelneva läbimiseta ja vastava tunnistuseta. Ülejäänud koolitusel osavõtjatel (nt proviisorid, farmatseudid, tehnikud jm tervishoiusektoris töötavad isikud) võimaldab koolitus omandada lisateadmisi COVID-19 haiguse ja selle vastase vaktsineerimise kohta ning viia läbi nõustamisi.

Koolitus on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine veebilehel https://www.keskhaigla.ee/covid-19-vastane-vaktsineerija-kiirkursus/

Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Kristiina KäitMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 58552330
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708