• 18.10.21, 07:00

Immuunravi võib vähendada vaktsiini tõhusust

Põletikulise soolehaigusega patsiendid ei erine kuidagi tavalisest üldpopulatsiooni patsiendist ja neil on teistega võrdne risk haigestuda koroonaviirusesse, ütles kevadel ülemaailmse IBD päeva puhul MTÜ Eesti Põletikulise Soolehaiguse Seltsi poolt korraldatud infopäeval TÜ Kliinikumi gastroenteroloog Karin Kull.
IBD puhul tehtav immuunsust modifitseeriv ravi pidurdab immuunvastuse teket.
  • IBD puhul tehtav immuunsust modifitseeriv ravi pidurdab immuunvastuse teket.
  • Foto: Shutterstock
Üldiselt on põletikulise soolehaigusega (IBD) patsiendid võimelised saavutama immuunvastuse erinevatele vaktsiinidele ehkki immuunsust modifitseeriv ravi osaliselt pidurdab immuunvastuse teket.

Seotud lood

Uudised
  • 25.10.15, 07:00
Põletikuline soolehaigus on ärevushäire riskifaktor
Generaliseerunud ärevushäired on Crohni tõbe või haavandilist koliiti põdevate inimeste hulgas märksa rohkem levinud, kirjutas Science Daily.
Uudised
  • 09.09.19, 07:00
Soole ärritussündroomi ravi on individuaalne
Soole ärritussündroom on funktsionaalse iseloomuga haigus, kirjutab Lääne-Tallinna Keskhaigla vanemarst-gastroenteroloog Vadim Brjalin.
Uudised
  • 30.05.19, 07:00
Süsteemravi võimalused on oluliselt suurenenud
Kopsuvähk on esikohal kasvajaga seotud surmapõhjustest, moodustades Euroopas 2017. aastal 24% meeste ja 15% naiste kõigist vähisurmadest*. Mitteväikerakk-kopsuvähk moodustab 80–90% kõikidest kopsu pahaloomulistest kasvajatest, kirjutab onkoloogia eriala arst-resident Ann Valter.
Uudised
  • 04.10.21, 13:00
Immuunravi kõrvaltoimeid esineb kuni 90% patsientidest
Konverentsil “Bioloogilised- ja sihtmärkravimid” andis onkoloogias kasutatavate immunoloogiliste ravimite kõrvaltoimetest ülevaate Tartu Ülikooli Kliinikumi arst-resident onkoloogia erialal Sandra Kase.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele