• 25.11.21, 15:00

Tartus kasutati SpyGlassi kolangioskoopi

Tartu Ülikooli Kliinikumis tehti novembri algul Eestis esmakordselt endoskoopilise peroraalse kolangioskoopia protseduure SpyGlass kolangioskoobiga. Kliinikumi endoskoopiameeskonda abistas Paul Stradinsi Kliinilise Ülikoolihaigla gastroenteroloog, professor Aldis Pukitis.
Kliinikumis tehti Eestis esmakordselt endoskoopilise peroraalse kolangioskoopia protseduure SpyGlass kolangioskoobiga.
  • Kliinikumis tehti Eestis esmakordselt endoskoopilise peroraalse kolangioskoopia protseduure SpyGlass kolangioskoobiga.
  • Foto: Tartu Ülikooli Kliinikum
Endoskoopiline kolangioskoopia võimaldab otsest sapijuhade ja pankrease juha visualiseerimist, sapijuha ja pankrease juha kitsenemuste ja kasvajaliste haiguste täppisdiagnoosimist, sapi- ja pankreasejuha kivide ravi. Tegu on uue ja areneva sapiteede ja pankrease juha endoskoopilise uurimis- ja ravimeetodiga, millel on selged diagnostilised- ja ravinäidustused.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele