Pfizer/BioNTechi 5-11-aastastele mõeldud COVID-19 vaktsiinid kätte saanud perearstid ja haiglavõrgu haiglad alustasid sel nädalal laste vaktsineerimist.

- Reedel Harjumaa perearstikeskustes oma doosi kätte saanud väike superkangelane.
- Foto: Raigo Pajula
Lapsi vaktsineeritakse Comirnaty vaktsiiniga, mis sisaldab kolm korda vähem toimeainet kui täiskasvanute vaktsiin. Vaktsineerimiskuur koosneb kahest doosist, mida manustatakse Eestis immunoprofülaktika komisjoni soovitusel 6-nädalase vahega.
Seotud lood
Kui aasta tagasi oli patsiendikindlustuse valik Eestis piiratud vaid ühe, juhtumipõhise lepinguga, siis nüüd on kindlustusmaakleri Northern1 international insurance brokers OÜ eestvedamisel turule jõudnud uus konkureeriv lahendus. See vastab Eesti õigusruumi nõuetele, tugineb rahvusvaheliselt tunnustatud nõudepõhisele mudelile ja loob kauaoodatud valikuvõimaluse.