Eesti on tellinud 54 000 Novavaxi COVID-19 vaktsiinidoosi.
  • Eesti on tellinud 54 000 Novavaxi COVID-19 vaktsiinidoosi.
  • Foto: Shutterstock
Eesti on tellinud 54 000 esmaspäeval Euroopa Ravimiameti heakskiidu saanud Novavaxi Nuvaxovidi vaktsiinidoosi, ent nende Eestisse jõudmise aeg veel sotsiaalministeeriumi kinnitusel teada ei ole.
Nuvaxovidi vaktsiini kasutatakse SARS-CoV-2 viirusest põhjustatud COVID-19 ennetamiseks 18aastastel ja vanematel. Vaktsiin sisaldab viiruse pinnal leiduvat ogavalku ehk laboris toodetud antigeeni ja immuunvastust tugevdada aitavat adjuvanti.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 15.07.26, 10:08
Lastegastroenteroloogide soovitused: kuidas leevendada lapse kõhulahtisust
Kõhulahtisus on vedel vesine roojamine kolm või rohkem korda päevas. See võib olla äge (kuni 7 päeva), pikaajaline (8–13 päeva) ja krooniline/püsiv (> 14 päeva). Lapseeas esinev kõhulahtisus on tavaliselt viiruslik ning sellega kaasneb sageli oksendamine ja kehatemperatuuri tõus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele