Uus teadusprojekt võimaldab tulevikus teha targemaid otsuseid
Uuringu tulemustest tulevad esile COVIDi põdemise tagajärjed ja haigestunute suremuse riskid. Nende andmete analüüs annab meditsiinivaldkonna inimestele olulise uue teadmise järgmiste pandeemiate lahendamise praktikaks.
Uuringust selgub, et COVID-19-haiguse põdemisel on pikaajaline mõju suremusele.
Foto: Shutterstock
Valmis järjekordne Eesti Teadusagentuuri algatatud projekti (Coriva projekt) lõppraport, mille eesmärk on Eestis SARS-Cov-2-ga nakatunute haigestumise, COVID-19 kulu tõsidusastme, immuunvastuse ja nakatumise tulemusel uuritavate tervisega seotud tagajärgede analüüs (sh nn pikk COVID).
Mullu 10. november on päev, mida Kim Ford väga hästi mäletab, sest see oli päev, mil tema 9aastane poeg pidi kooliarsti kabinetis COVID-19 vaktsiini saama. Päev varem tekkis lapsel aga nohu..
Tartu Ülikool on osaline rahvusvahelises uuringus, mille eesmärk on leida ja uurida täisealisi inimesi, kes ei ole SARS-CoV-2-ga nakatunud vaatamata lähedasele kokkupuutele COVID-19 põdeva haigega.
Hea arst! Tule ja anna oma väärtuslik panus, et terviseraskustesse sattunud inimesed saaksid võimaluse elada võimalikult toimekat ja rahuldustpakkuvat elu!