Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas algatada seaduseelnõu, mis nimetab Eesti Haigekassa 1. aprillist ümber Tervisekassaks.

- Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Siret Kotka
- Foto: Erakogu
Komisjoni esimehe Helmen Küti sõnul on vajadusest asutuse nime vahetada palju räägitud, haigekassa nimevahetuseks valmis ning nüüd tuleb see ära teha. Kütt põhjendas eelnõu vajalikkust sellega, et haigekassa on 30 aasta jooksul ülesandeid juurde saanud ja sellega on asutuse tegevuste raskuskese aina enam kaldunud haigestunud inimeste raviarvete maksmiselt inimeste tervise hoidmisele.
Seotud lood
Mustamäele rajatav Tammsaare Tervisemaja on kasvamas üheks piirkonna suurimaks perearstikeskuseks, koondades ühe katuse alla arvestatava hulga perearstinimistuid ja laia valiku esmatasandi terviseteenuseid. Ehituses olev ja aasta pärast valmiv 6-korruseline tervisemaja hakkab teenindama enam kui 100 000 elanikku Mustamäe, Õismäe ja Kristiine piiril.