Viimastel kuudel on Tallinna kiirabiautod olnud mitmeid kordi olukorras, kus ei ole tundide kaupa saanud haigeid haiglale üle anda ning on viinud lõpuks patsiendid Paidesse, vahendab ERR.

- Tallinna kiirabi on viimastel kuudel pidanud tunde ootama, et saaks patsiendid haiglale üle anda.
- Foto: Tallinna Kiirabi veebileht.
ERRi teatel korraldab Terviseamet menetluse, et uurida, miks haiglad ei suuda neile pandud kohustusi täita. Teisipäeva õhtul ootas Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) erakorralise meditsiini osakonna (EMO) ukse taga 13 kiirabiautot, et anda patsient üle haiglale. Olukord oli nii kriitiline, et kaks inimest saadeti ravile Paidesse Järvamaa haiglasse.
Kiirabid on Tallinna Kiirabi juhi Raul Adlase sõnul omalt poolt kõike teinud, et olukorda leevendada, kuid pudelikael on tema hinnangul haiglates, mis ei suuda patsiente vastu võtta.
Probleem on viimastel kuudel teravnenud ja terviseameti tervishoiukriiside valmisoleku juhataja Ragnar Vaiknemetsa sõnul on üheks probleemi põhjuseks EMO arstide nappus, vahendab ERR.
Seotud lood
Kiirabi töö on kaoses ja tõelised hädalised jäävad abita. Selle põhjuseks peetakse päästekorraldajate 160tunnist koolitust, ehkki kiirabiarstide hinnangul peaks see olema kaks korda pikem.
Kui Stanislav Haugasmägi 1993. aastal proteesitehasesse tööle asus, ei osanud ta arvata, et just sellest algab elukestev teekond, millel jooksul toob just tema Eestisse proteesimaailma tipplahendused. Täna on
Ortopro nimi, mis tähendab valdkonnas mitte ainult kogemust ja täpsust, vaid ka pidevat arengut ja rahvusvahelist haaret.