Psoriaasi ravi EuroGuiDermi juhendi põhjal: kohandused Eesti oludele
EuroGuiDermi psoriaasi süsteemse ravi juhend käsitleb põhjalikult nii konventsionaalsete kui ka bioloogiliste ravimite kasutamist. Tutvustame haigust ja ravimeid Eesti ravivõimaluste võtmes kliinikumi dermatoveneroloog Liis Ilvese ja PERHi dermatoloog Maigi Eiseni abil.
Psoriaasi eri raskusastmed nõuavad erisugust lähenemist raviviisides, ravimeetodi valikut hinnatakse kindlate kriteeriumide järgi.
Foto: Shutterstock
Psoriaas on krooniline põletikuline haigus, mis avaldub ketendavate naastudena nahal ja mille avaldumist mõjutavad nii pärilikkus kui ka keskkonnategurid. Haigus kulgeb ägenemiste ja remissioonidega. Euroopa rahvastikust põeb psoriaasi 2–3%, mehed ja naised võrdse sagedusega. Psoriaasi hinnatakse mõõdukaks ja raskeks, kui kehapinnast on haaratud üle 5% ehk viis käelabasuurust kollet. Kui haigusest on haaratud üle 5% kehapinnast, ei ole lokaalne ravi enam praktiline ega efektiivne.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.