• 24.04.23, 09:00

Soome uuring: Atoopiline dermatiit mõjutab muu hulgas ka vaimset tervist

Atoopiline dermatiit on midagi enamat kui sügelev nahk. Värskest uuringust selgus, et raske atoopilise dermatiidiga inimestel esineb keskmisest rohkem näiteks vaimse tervise haigusi.
Uuring näitas, et atoopilise dermatiidiga patsientidel esineb tavapärasest rohkem migreeni, uneapnoed, luu- ja lihaskonna haigusi, vöötohatisi, herpese, konjunktiviiti ja muid infektsioone.
  • Uuring näitas, et atoopilise dermatiidiga patsientidel esineb tavapärasest rohkem migreeni, uneapnoed, luu- ja lihaskonna haigusi, vöötohatisi, herpese, konjunktiviiti ja muid infektsioone.
  • Foto: Shutterstock
Atoopiline ekseem võib elu ja tervist mitmel erineval viisil koormata

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele