Tervise Arengu Instituudi (TAI) reedel avaldatud möödunud aasta Eesti täiskasvanud rahvastiku tervisekäitumise küsitlusuuringu andmetest selgub, et vaimse tervise probleemid on kahe aasta jooksul muutunud sagedasemaks: hinnanguliselt iga neljas 16–64-aastane tundis tavapärasest suuremat stressi või depressiivsust ning iga seitsmes kasutas antidepressante või rahusteid.
Küsitlusuuringu tulemused peegeldasid mitmetes näitajates pandeemia ja äreva välispoliitilise olukorra mõjusid. Pikaajalises vaates on rahvastiku enesehinnanguline tervis siiski paranenud: hea või üsna hea tervisega oli mullu 58,5%, 2012. aastal aga vaid 50,9% vastanutest.
Seotud lood
Tänaseks paljude sektorite tööd hõlbustanud AI on jõudnud tervishoidu ning loonud lahenduse, mis aitab arstidel dokumenteerimisele kuluvat aega kordades vähendada. “See pole enam tulevikustsenaarium, vaid reaalselt kasutatav tööriist, mis suudab arstivisiidi põhjal koostada mitte ainult sissekande, vaid ka suure osa vajalikust dokumentatsioonist,” räägib ettevõtte Connected juhatuse liige Kaupo Kuusk.