Tervise Arengu Instituudi (TAI) reedel avaldatud möödunud aasta Eesti täiskasvanud rahvastiku tervisekäitumise küsitlusuuringu andmetest selgub, et vaimse tervise probleemid on kahe aasta jooksul muutunud sagedasemaks: hinnanguliselt iga neljas 16–64-aastane tundis tavapärasest suuremat stressi või depressiivsust ning iga seitsmes kasutas antidepressante või rahusteid.
TAI: iga seitsmes küsitletu kasutas mullu  antidepressante või rahusteid
  • Foto: ronstik
Küsitlusuuringu tulemused peegeldasid mitmetes näitajates pandeemia ja äreva välispoliitilise olukorra mõjusid. Pikaajalises vaates on rahvastiku enesehinnanguline tervis siiski paranenud: hea või üsna hea tervisega oli mullu 58,5%, 2012. aastal aga vaid 50,9% vastanutest.

Seotud lood

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele