• 06.09.23, 14:12

Erikson: Näen PERHil potentsiaali olla suuremas mahus õpetav haigla

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) uus ülemarst-juhatuse liige oktoobrist Kristo Erikson ütleb, et näeb oma haiglal potentsiaali olla suuremas mahus õpetav haigla ning rohkem teha teadustööd. Ta soovib teatud koormusega intensiivraviarstina jätkata.
PERHi uus ülemarst-juhatuse liige doktor Kristo Erikson
  • PERHi uus ülemarst-juhatuse liige doktor Kristo Erikson Foto: Regionaalhaigla
Olete oktoobrist regionaalhaigla uus juhatuse liige-ülemarst. Miks Te otsustasite sellele kohale kandideerida?
Otsus kandideerimiseks ei tulnud kergelt, kuna intensiivravi on minu kutsumus ja olen ennast rohkem pidanud praktiseerivaks arstiks. Elu on toonud palju väljakutseid, kuid suure haigla ravitöö juhtimine on nendest kindlasti kõige suurem. Olen kindel, et hea juhtimismeeskonnaga saame jätkata meie haigla kiiret arengut ja positsiooni kinnistamist nii Eesti kui Euroopa meditsiinikaardil.
Mis võib Teie jaoks esialgu osutuda kõige suuremaks väljakutseks uues ametis?
Koondada haiglat vedama hästi töötav tiim kliinikute juhtide näol. Kindlasti pean ise palju juurde õppima ja arenema ning peame arvestama kiiresti muutuva tööjõuturu ning keskkonnaga üldse. Kohtleme praeguseid erialasid võrdselt ja on ka erialasid, mis võiks tulevikus olla regionaalhaiglas juures.
Mis on Teie hinnangul regionaalhaiglas väga hästi ravi alal ja mis võiks nii kindlasti ka jätkuda?
Vastavalt meie positsioonile meditsiinisüsteemis peame tagama Põhja-Eestis raske traumapatsiendi ravi, sealhulgas kogu Eesti raskete põletushaigete ravi. Meil on suurim erakorralise meditsiini osakond, ravime väga suure osa Eesti vähipatsientidest. Kõik erialad, mida oma tegevusega katame, peavad arenema ning olema atraktiivsed noorte arstide ning õdede jaoks. Näen potentsiaali olla suuremas mahus õpetav haigla ning rohkem teha teadustööd.
Kas on midagi, mida sooviksite proovida muuta?
Hetkel ei saa olla rahul meditsiini rahastusmudelitega ja regionaalse meditsiinipoliitikaga. Digitaliseerimine meditsiinis on jäänud vaeslapserolli. Kindlasti on ka meil haiglasiseselt teatud protsesse vaja muuta ning proovime olla eestvedajad meie piirkonnas.
Kaks rasket COVID-19 pandeemia aastat olite haiglas pidevalt eesliinil haigeid ravimas. Kas see aeg oli Teie senises tööelus kõige raskem või on olnud raskemaid aegu?
Periood oli raske ja väljakutseid tekitav. Samas saime oma keskuse arengusse sellest ajast hoogu juurde. Tööelus on väljakutseid lisanud doktoritöö tegemine või kahe aasta pikkune Skandinaavia intensiivravi subspetsialiteedi koolitus. Erinevad perioodid toovad erinevad väljakutsed kaasa. Kindlasti ei ole uus ametikoht lihtsam eelnevatest perioodidest.
Jääb Teil suurhaigla ravijuhi töö kõrvalt edaspidi aega erialast tööd teha?
Loodan väga, ei sooviks veel selles vanuses intensiivravist täitsa loobuda.

Seotud lood

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele