• 10.01.25, 11:51

Rohkem tuge ja selgust peredele: tõuseb puudega lapse vanusepiir

Vabariigi Valitsus kiitis reedel heaks eelnõu, mille kohaselt saab alates 2027. aasta veebruarist puude raskusastet määrata kuni lapse 18aastaseks saamiseni ja töövõime hindamine algab alates 18. eluaastast.
Muudatus tagab õiglasema kohtlemise ka harvikhaigusega lastele, kellel pole puude raskusastet tuvastatud, kuid kes saavad edaspidi harvikhaigusega lapse toetust kuni 18aastaseks saamiseni.
  • Muudatus tagab õiglasema kohtlemise ka harvikhaigusega lastele, kellel pole puude raskusastet tuvastatud, kuid kes saavad edaspidi harvikhaigusega lapse toetust kuni 18aastaseks saamiseni.
  • Foto: Shutterstock
Muudatuse eesmärk on tagada laste võrdne kohtlemine, mis omakorda lihtsustab abi saamist lapse vanema jaoks.

Seotud lood

Uudised
  • 17.01.24, 15:00
Alatoitumus lapseeas põhjustab ajutist või püsivat tervisekahju
Alatoitumus on tingitud toiduenergia ja/või toitainete defitsiidist. Tallinna lastehaigla toitumisspetsialist Marya Hanna kirjutab alatoitumuse hindamisest lapseeas.
Uudised
  • 03.01.25, 11:00
Millised on alanud aasta tähtsamad muudatused sotsiaalministeeriumi tervishoiu valdkonnas?
Terviseminister Riina Sikkuti kinnitusel on tervishoiu valdkonna uue aasta muudatuste rõhk ennekõike abi ja toe laiendamisel neile, kes seda kõige rohkem vajavad.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele