• 30.01.25, 13:00

Täienenud patsiendi elulõpu tahteavalduse eelnõu rõhutab autonoomiat ja enesemääramist

Sotsiaalministeerium saatis partneritele kooskõlastamiseks uuendatud patsiendi elulõpu tahteavalduse eelnõu. Selle muudatustega suurendati patsiendi autonoomiat elulõpu otsustes, täpsustades tahteavalduse regulatsiooni.
Plaanitavas tahteavalduses säilib inimesel õigus eelnevalt määrata, millist ravi ta ei soovi tulevikus otsusevõimetuna saada, ent sellega  ei saa endiselt soovida abistatud enesetappu ega eutanaasiat.
  • Plaanitavas tahteavalduses säilib inimesel õigus eelnevalt määrata, millist ravi ta ei soovi tulevikus otsusevõimetuna saada, ent sellega ei saa endiselt soovida abistatud enesetappu ega eutanaasiat.
  • Foto: Shutterstock
Plaanitavas tahteavalduses säilib inimesel õigus eelnevalt määrata, millist ravi ta ei soovi tulevikus otsusevõimetuna saada, ent sellega ei saa endiselt soovida abistatud enesetappu ega eutanaasiat.

Seotud lood

Uudised
  • 29.11.24, 13:37
Eelnõu annab täisealistele õiguse koostada patsiendi elulõpu tahteavaldust
Väljatöötamiskavatsuse tagasiside põhjal valmis sotsiaalministeeriumis patsiendi elulõpu tahteavalduse eelnõu. Patsiendi elulõpu tahteavalduses saab inimene ette määrata, millist ravi ta ei soovi tulevikus otsusevõimetuna saada, kui terviseseisund on pöördumatult halb.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele