Skeletilihaste nõrkuses ja väsimuses avalduvast müasteeniast on Eestis vähe teada. Seetõttu on lihasehaigete selts loonud video, kus haigust põdevad inimesed räägivad selle märkamisest, diagnoosist ja igapäevasest toimetulekust.
Müasteenia algab tavaliselt silmadest, jäädeski 15%-l juhtudest silmavormiks. Sageli on esimene sümptom topeltnägemine, eriti õhtuti. Peeglisse vaadates on üks laug võrreldes teisega selgelt alla vajunud ja selle kergitamine osutub võimatuks.
Foto: Shutterstock
Lihasehaigete seltsi juhatuse liikme Jüri Lehtmetsa sõnul on müasteenia puhul sageli probleem, et haigust ei tunta varakult ära – esmased sümptomid, nagu silmalaugude vajumine ja üleüldine väsimus, võivad suunata patsiendid pigem silmaarsti või psühholoogi poole.
MTÜ Ludvig Puusepa nimelise Neuroloogide ja Neurokirurgide Seltsi maikuisel üldkoosolekul valiti seltsile uus juhatus ja president, kelleks sai Liis Väli Tartu Ülikooli Kliinikumist.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.