• 23.03.26, 12:20

ERR: riik kaalub tervisekassalt raha saamise siduda patsiendi paranemisega

Eesti tervishoius võiks tulevikus üha rohkem rakendada väärtuspõhiseid rahastusmudeleid, kus osutatud teenuste kõrval on oluline roll ka patsiendi tervenemisnäitajatel.
Tulevikus võiks tervishoiusüsteemis järjest rohkem olla kasutusel väärtuspõhiseid rahastusmudeleid, mille järgi saab raviteenuse osutaja tervisekassalt raha terve raviteekonna eest ja arvesse võetakse ka seda, kuidas patsient paraneb.
  • Tulevikus võiks tervishoiusüsteemis järjest rohkem olla kasutusel väärtuspõhiseid rahastusmudeleid, mille järgi saab raviteenuse osutaja tervisekassalt raha terve raviteekonna eest ja arvesse võetakse ka seda, kuidas patsient paraneb.
  • Foto: Shutterstock
Eesti tervishoius on praegu kasutusel eri tasustamismudelid. Üks on näiteks teenusepõhine, kus tervisekassa maksab haiglale või perearstile selle eest, mitu analüüsi, vastuvõttu või operatsiooni patsiendile tehti. Tulevikus võiks tervishoiusüsteemis järjest rohkem olla kasutusel aga väärtuspõhiseid rahastusmudeleid, mille järgi saab raviteenuse osutaja tervisekassalt raha terve raviteekonna eest ja arvesse võetakse ka seda, kuidas patsient paraneb, vahendab ERR.

Seotud lood

  • ST
Töökuulutused
  • 25.02.26, 16:06
Regionaalhaigla otsib psühhiaatriakliiniku õendusjuhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.04.2026

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele