• 03.04.08, 01:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Sõltuvusgeen teeb ahvist memmepoja

Kas makaagipoeg muutub ema äraolekul kergesti rahutuks- sõltub sellest- kas tal esineb üht teatavat geenimutatsiooni või mitte. Inimese puhul on täheldatud- et umbes samasugune mutatsioon on seotud alkoholismi või narkomaaniaga- vahendas Horisont New Scientisti. Ahvipoegi uurinud uurimisrühma juht- Ameerika neuroteadlane Christina Barr loodab- et ta töö aitab seletada- miks mõned lapsed on memmepojad- aga teised jälle väga iseseisvad. Kui väikesed lapsed või väikesed loomad on emaga koos- siis eritab nende organism loomupäraseid mõnuaineid- opioide. Ajurakkude molekulaarretseptorid püüavad need kemikaalid kinni ja tekitavad ajutise heaolutunde. Varasematest uuringutest on ilmnenud- et umbes veerandil kuni kolmandikul makaakidest esineb geenimutatsioon- mis teeb nad opioidide suhtes tundlikumamks.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 08.05.25, 10:27
Ortopro: kuidas pidev õppimine ja 3D-tehnoloogia viivad Eesti proteesinduse tippu?
Kui Stanislav Haugasmägi 1993. aastal proteesitehasesse tööle asus, ei osanud ta arvata, et just sellest algab elukestev teekond, millel jooksul toob just tema Eestisse proteesimaailma tipplahendused. Täna on Ortopro nimi, mis tähendab valdkonnas mitte ainult kogemust ja täpsust, vaid ka pidevat arengut ja rahvusvahelist haaret.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele