Sotsiaalministeerium saatis eile, 12.
augustil e-õigusesse eelnõu, millega uuendatakse ja täpsustatakse
koolitervishoiu ülesandeid ja korraldust. Eelnõu eesmärk on tagada, et igas
koolis oleks kõikidel lastel turvaline ja tervislik. Seaduse muudatused on
plaanitud 1. septembrist 2009.
Koolitervishoiu peamine ülesanne on terviseedendus ja haiguste ennetamine. Muudatustega suureneb kooliõdede vastutus, sest tulevikus ei pea arsti tavakoolis enam olema. Arst võib olla, see on kooli omaniku otsustada. Õde aga peab koolis kindlasti olema. Kooliõde on iseseisev spetsialist, kes muu hulgas võib riikliku kava järgi vaktsineerida, õed viivad iseseisvalt läbi laste tervisekontrolle, vajadusel suunavad perearsti juurde. Siiani võisid õed lapsi vaktsineerida vaid arsti järelevalve all. Siiski peab endiselt küsima vaktsineerimiseks vanemate nõusolekut, nagu see ka seni oli. Lisaks annab õde nõu tervisekäitumise osas (sealhulgas tervislik toitumine, kehaline aktiivsus ja seksuaaltervis), suunab vajadusel perearsti juurde. Erivajadustega laste koolis jäävad laste tervise eest hoolitsema nii õde kui arst.
Seotud lood
Tänaseks paljude sektorite tööd hõlbustanud AI on jõudnud tervishoidu ning loonud lahenduse, mis aitab arstidel dokumenteerimisele kuluvat aega kordades vähendada. “See pole enam tulevikustsenaarium, vaid reaalselt kasutatav tööriist, mis suudab arstivisiidi põhjal koostada mitte ainult sissekande, vaid ka suure osa vajalikust dokumentatsioonist,” räägib ettevõtte Connected juhatuse liige Kaupo Kuusk.