Homme, 27. oktoobril tähistatakse Eestis Rahvusvahelist Psoriaasipäeva, mille eesmärgiks on rääkida avalikult ja häbenemata sellest ebamugavast kuid mittenakkavast haigusest. Puuetega Inimeste Kojas toimub seda tähistav konverents ” Psoriaas meis ja meie ümber”.
Kahel järjestikusel aastal on Eesti Psoriaasiliit viinud läbi psoriaasihaigete elukvaliteeti käsitlevat uuringut ravimifirma Abbotti toetusel. Pea kõik vastanuist kinnitavad, et psoriaas mõjutab nende elukvaliteeti väga olulisel määral. Psoriaas põhjustab patsiendile väga suurt emotsionaalset ja psüühilist pinget seetõttu, et kaasinimesed seda haigust ei mõista. Uuringust selgub, et pea kõik haiged tunnetavad pidevalt piinlikke momente kaasinimeste poolt
Seotud lood
Kui aasta tagasi oli patsiendikindlustuse valik Eestis piiratud vaid ühe, juhtumipõhise lepinguga, siis nüüd on kindlustusmaakleri Northern1 international insurance brokers OÜ eestvedamisel turule jõudnud uus konkureeriv lahendus. See vastab Eesti õigusruumi nõuetele, tugineb rahvusvaheliselt tunnustatud nõudepõhisele mudelile ja loob kauaoodatud valikuvõimaluse.