• 29.01.13, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

E-saatekiri on kahe teraga mõõk

Saatekiri on läbi aegade olnud meditsiinisüsteemis kui vahend olemasoleva info ja konkreetsete küsimuste edastamiseks kolleegile. Tänases meditsiiniõigusruumis on saatekiri ka formaalne dokument ilma milleta patsient ei saa soovitud uuringut või konsultatsiooni. Leian, et valitsev õhustik on üsna liberaalne- eriarst ütleb „võtke perearstilt saatekiri“. Patsient tuleb ja saabki selle kodurahu huvides. Võib väita, et ligikaudu 30% sellistest saatekirjadest on formaalsed ja patsient ei vajaks seda, probleem oleks edukalt lahendatav perearsti vastutusalas.
E- saatekiri on üldjoontes samasugune kui paberil saatekiri, teenides samu eesmärke. Kuid selle väljastamine on veelgi lihtsam, nii on oht, et asi kipub veel enam käest libisema. Tooksin paraleeli digiretseptiga- see  on väga hea ja efektiivne, kuid võib märgata mõningast arst-patsiendi kaugenemist. Patsient tellib telefonitsi oma krooniliste haiguste ravimid ja arst kirjutab need. Patsiendi meelitamine vastuvõtule tihti ei õnnestu -  patsiendi arvates on kõik korras ja ega tohter ka väga peale ei käi. Tõesti on nii lihtsam ja mugavam ka arstile.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele