• 19.02.13, 10:53
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mare Liiger: Meditsiini esmatasand meenutab surijat

Nukraks teeb omapärane kokkuhoiu-laristamise poliitika tervishoiu esmatasandil ja selle märk on – mitte teha oma ettevalmistusele vastavat tööd. Perearstid kaebavad õigustatult, et suur hulk nende tööajast kulub sekretäritööle.
Tunde pärast tööaja lõppu veedavad nad arvuti taga ning koostavad aruandeid, teateid, reklamatsioone ja täidavad kõikvõimalikke formulare. Praksisel on kohustus võtta tööle pereõde, nüüd isegi kaks, kuid sekretäri palkamist haigekassa vahendeid ettenäinud ei ole. Seda võib teha kasumi arvelt, aga kui  jätta kõrvale põhiliselt nooremapoolse elanikkonnaga uusasustused ja linnaosad, siis maapiirkondades praksise kasumist rääkimine on üsna kaheldav ettevõtmine.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele