Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.
Farmatseutiline hool ja personaalne pakendamine vähendavad oluliselt ravimitega seotud riske
Maailma terviseorganisatsiooni WHO hinnangul ei tarvita 50% patsientidest ravimeid ettekirjutatud viisil. Eestis on 9% erakorralise meditsiini osakonna poole pöördumistest seotud ravimi väära kasutusega või koos- või kõrvaltoimega. 88% haiglaravi vajanud kõrvaltoimete juhtumitest oleksid välditavad, kui ravimeid manustatakse ettekirjutatud viisil.
Kõike seda arvesse võttes analüüsis HealtIN möödunud aasta lõpus Apotheka Mustamäe apteegis kasutusele võetud personaalse pakendamise süsteemi tõhusust ja esitles omapoolset nägemust patsiendikesksest farmatseutilise hoole programmist.
„Personaalne pakendamine parandab oluliselt patsiendi ravisoostumust ja tõstab ravi tulemuslikkust,“ rääkis tervishoiuekspert Ain Aaviksoo. Eestis on 22 000 inimest, kes seda teenust igapäevaselt vajaksid. „Oluline on tekitada rutiin, et inimese elu sobituks ravimite võtmisega,“ rääkis teenusedisainiekspert Markko Karu. „Personaalne pakendamine tähendab võimalust vähem eksida ja unustada, vajadust harvem apteegis käia ning mis peamine, inimese tervis paraneb,“ lisas Karu.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.