Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Nõmper: riik ei tohi olla sõnamurdjalik
Ellex Raidla vandeadvokaat Ants Nõmperi hinnangul on on riik käitunud sõnamurdlikult, lubades proviisoritele toetust, kuid jättes nad siiski külma kätte.
Dr. iur. Ants Nõmper, Ellex Raidla leiab, et riik teeb proviisorapteekritele liiga.
Foto: Erakogu
Aprillikuu alguses arutab riigikohus proviisorapteekide kaebusi ravimiameti või õigemini suurte apteegifirmade tegevuse peale. Käimasolevat kohtuasja pole õige ajakirjanduses eriti kommenteerida, kuid arvestades eelmise nädala uudiseid apteegireformi vallas, ei saa mitte enam vaiki olla.
Apteekrite Liidu peaproviisori Kaidi Sarve sõnul on selge, et apteeki omavad hulgimüügiettevõtted töötavad praegu aktiivselt selle nimel, et omandireformi ei toimuks või selle tähtaeg lükataks edasi. Kindlasti on neil olemas ka plaan C, D, E jne juhuks, kui reform ettenähtud ajal ikkagi toimub, oletas Sarv.
Eesti Apteekide Ühenduse pöördus sotsiaalministeeriumi etepanekuga pikendada suuremates asulates asuvatele haruapteekide tegutsemisaega aasta võrra ja lubada neid muuta üldapteekideks. Ministeerium suhtus ettepanekusse leigelt.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.