Sarv: omandireformi vastu käib lobitöö kõikidel tasanditel

Apteekrite Liidu peaproviisor Kaidi Sarv
Apteekrite Liidu peaproviisor Kaidi Sarv

Apteekrite Liidu peaproviisori Kaidi Sarve sõnul on selge, et apteeki omavad hulgimüügiettevõtted töötavad praegu aktiivselt selle nimel, et omandireformi ei toimuks või selle tähtaeg lükataks edasi. Kindlasti on neil olemas ka plaan C, D, E jne juhuks, kui reform ettenähtud ajal ikkagi toimub, oletas Sarv.

Ta tõdes, et konkreetsetest pakkumistest veel keegi rääkida ei taha, kuid kuulujutu tasandil on frantsiis olnud üks variant, millele praegused omanikud loodavad. Sarv selgitas, et hetkel Eestis kasutusel olev hulgimüüjate-apteekide koostöövorm ei ole klassikaline frantsiis. Kui praegu on Apotheka, Benu, Südameapteek vm kaubamärki kasutaval apteegil õigus tellida kaupa ka teistelt hulgimüüjatelt, siis tulevikus võivad hulgimüüjad tahta apteeke tugevamalt üksnes enda külge siduda.

"Olen kindel, et seadusandja siiski määrab, millised kokkulepped on apteekidel lubatud ja millised mitte," oli Sarv veendunud.

Ta lisas, et seoses omandireformiga on hulgimüüjate suurim oht oma senise kindla turuosa kadumine. Praegu on ravimiturg nii hulgi- kui apteegitasandil hulgimüüjate vahel ära jagatud ja uusi pakkujaid turule ei mahu. Samuti ei mahu apteekidest üleküllastunud Eestisse ka uusi apteeke. Pärast omandireformi apteekide arv aga kindlasti väheneb ning kui need apteegid ei ole ka enam kindla hulgimüüjaga seotud, või turule tulla uusi pakkujaid.

Sarv on veendunud, et reformi toimumisele aastaks 2020 ei ole mingeid takistusi, kuid möönab, et omandireformi vastaste agressiivne lobitöö omandireformi vääramiseks toimub kõikidel tasanditel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.