25 september 2018 13:30
Jaga lugu:
Arvamused
Ainult tellijale

Kas Eesti e-tervis aitab inimest rohkem kui Apple’i nutikell

Kitty Kubo  Foto: Erakogu

Sel kuul jõuab esmalt Ameerika Ühendriikides ja mõne aja pärast ka meil turule Apple’i neljanda põlvkonna nutikell, mis monitoorib kasutaja südame rütmi ja annab märku tekkinud häiretest ning on võimeline avastama kodade virvendusarütmia veel enne, kui inimene ise midagi tunneb.

Samuti saab kellaga 30 sekundiga teha elektrokardiogrammi. Kogu andmestik salvestub telefonis olevasse tervise infosüsteemi rakendusse, kuhu jookseb kokku nii erinevate tervishoiuteenuse osutajate poolt kui ka inimese enda poolt äppide ja nutiseadmete kasutamisel genereeritud info ning kust seda on võimalik arstiga jagada. Selline platvorm loob inimesele tervikpildi ja julgustab võtma oma tervise eest suuremat vastutust.

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee