5 november 2018 11:30
Jaga lugu:
Arvamused
Ainult tellijale

Kas perearstil on õigus keelduda nimistusse võtmisest?

Kirke Treial, Advokaadibüroo Turnstone advokaat  Foto: Erakogu

Perearsti ja patsiendi usaldussuhe – kas perearstil on õigus keelduda patsiendi nimistusse võtmisest või arvata patsient nimistust välja? Selgitab advokaadibüroo Turnstone advokaat Kirke Treial.

Viimasel ajal on meedias kõneainet tekitanud perearstide nimistute suuruse ja nimistutesse võtmise keeldumisega seonduvad küsimused. Postimehes ilmus hiljuti artikkel, kus perearstide seltsi juht Le Vallikivi tõi välja, et perearstide koormus on suur ning sageli on arstid raske valiku ees, kas rikkuda seadust, mis ei luba nimistusse võtmisest keelduda, või seadust, mille kohaselt peab ägeda haigusega vastuvõtule saama samal päeval1.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee