Arvi Vask: tagasivaade lõppevale aastale

Lõuna-Eesti Haigla juhatuse liige Arvi Vask.
Lõuna-Eesti Haigla juhatuse liige Arvi Vask.

Lõuna-Eesti Haigla juhatuse liige Arvi Vask meenutab lõppevat aastat ning toob välja meeldejäävaimad sündmused aastast 2018.

1. Esimest korda saavutati kaheaastane kollektiivlepingu kokkulepe tervishoiutöötajate kutseliitude ja Eesti Haiglate Liidu vahel ilma riiklikku lepitajat kaasamata. Arvan, et see on märkimisväärne saavutus ja näitab meie läbirääkimiste protsessi küpsust.

2. Alates oktoobrist on kõikidel haiglavõrgu arengukava haiglatel üks haldur (Kaljo Poldov). See liigutus loob haiglavõrgust terviklikuma pildi ja aitab kaasa õiglasemaks rahajaotuseks (lepinguteks).

3. Võeti vastu olulised, patsientide riske vähendavad, otsused seoses sünnitusabi sulgemisega Valgas ja Põlvas.

4. Kliinikumi juhatuse in corpore väljavahetamine. See otsus on toonud elevust ja aeg annab arutust.

5. Väga oluline on ka asjaolu, et kiirabiteenuse jätkamise osas suudeti segadust vältida ja pikendati tänaste lepingupartneritega lepinguid järgnevaks kolmeks aastaks. Teatavasti lõpevad kõigi kiirabiteenuse osutajatega senised viieaastased lepingud 31. detsembril 2018. Siin oleks võinud tekkida sama absurdne olukord nagu eratervishoiuteenuse osutajatega riigihanke korraldamise käigus juhtus. Au neile, kes sellist jama kiirabimaastikul oskasid vältida.

6. 8. juunil toimus Riias ajalooline kohtumine jäähokis, kus esimest korda võistlesid omavahel Eesti ja Läti arstid. Võit tuli Eestisse sisuga 9:0. Eestit esindasid doktorid Joel Starkopf, Arno Ruusalepp, Eduard Rumjantsev, Vladislav Malikov, Peeter Tähepõld, Grigori Vassiljev, Arvi Vask.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.