Meditsiiniuudised  • 22 aprill 2019 06:00
Jaga lugu:
Arvamused
Ainult tellijale

Lisaraha läheb laste ja vaimse tervise raviks

Haigekassa 2019. aasta eelarve on ligi 1,5 miljardit eurot, millest lõviosa ehk 90% moodustab sotsiaalmaksu ravikindlustuse osa ehk 13% sotsiaalmaksust. Alates 2018. aastast lisandus haigekassa eelarvesse tuluna eraldis riigieelarvest, mis arvutatakse mittetöötavate vanaduspensionäride pensionitelt, kirjutavad haigekassa juhatuse liige Pille Banhard ja finantsosakonna juhataja Riho Peek.

Haigekassa juhatuse liikme Pille Banhardi sõnul aitaks raviraha kokku hoida, kui inimesed otsiks haiguse korral esmalt abi perearstilt.  Foto: Raul Mee

Kuna elanikkond vananeb ning eakamad inimesed vajavad arstiabi ja muid tervishoiuteenuseid üha enam, ei oleks haigekassa senise rahastumudeli abil enam eelarveliselt toime tulnud. Riik jätkab ka järgmistel aastatel mittetöötavate pensionäride pensionitelt haigekassale raha eraldamist ja igal aastal protsent kasvab.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee