Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Sanofi toetas mullu 70 Eesti arsti
Ravimifirma Sanofi toetas mullu 70 Eesti arsti ja lisaks paarikümmet erialaseltsi või raviasutust. Kõige suuremad summad ehk 4000 eurot või pisut üle selle on saanud hematoloogiaprofessor Hele Everaus ja kardioloogiaprofessor Margus Viigimaa.
Kardioloog professor Margus Viigimaa
Foto: ÄP: Veiko Tõkman
Hele Everausi toetussumma on olnud 4200 eurot ja see on eraldatud sündmuse reisi- ja majutuskuluks.
Ravimitootja Eli Lilly on eelmisel aastal toetanud kokku pisut üle 30 arsti ja õe osalemist koolitustel või maksnud neile loengutasu. Lisaks on toetatud erialaseltse ja haiglaid.
Roche Eesti on toetanud mullu sündmustel osalemisel või loengu- ja teenustasudena 72 arsti ja 16 erialaseltsi, firmat või haiglat. Kõige suurema summa on saanud kliinikumi professor hematoloog Hele Everaus 6800 eurot.
AstraSeneca on tasunud erinevaid toetuseid (registreerimistasud, majutustasud, konsultatsioonitasud) 43 meedikule ja apteekrile, samuti on toetanud 23 teenusepakkujat.
Sel aastal 1. juunil avaldasid ravimitootjad esimest korda andmed tasude kohta, mida nad 2015. aastal tervishoiutöötajatele, apteekritele ja tervishoiuorganisatsioonidele maksid.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.