Violetta Riidas • 8 august 2017 13:30
Jaga lugu:
Ravimiuudised
Ainult tellijale

Täiendav ravimihüvitis algab 100 euro ületamisest

Foto: Scanpix/Caro

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega luuakse alates 2018. aastast uus täiendava ravimihüvitise maksmise süsteem. Loodav süsteem muudab retseptiravimid suurte ravimikuludega inimeste jaoks taskukohasemaks ja on patsiendile mugavam, kuna hüvitis arvutatakse ostusummalt apteegis ravimi ostmisel.

„Tõhusad ravimid on kaasaegse meditsiini lahutamatu osa, kuid ometi pole need täna kõigile kättesaadavad või moodustavad liigagi suure osa inimese sissetulekust. Meil on praegu 110 000 inimest, kes kulutavad olemasolevatele soodustustele vaatamata retseptiravimitele igal aastal üle 100 euro, neist 15 000 inimest üle 300 euro,“ ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. „Suured ravimiarved teevad kõige enam muret eakatele, kellel kõrgendatud ravivajaduse tõttu on ravimikulud kõige suuremad. Et ravimid ei muutuks nende jaoks kättesaamatuks luksuseks, hakkame tulevast aastast maksma täiendavat ravimihüvitist uue korra alusel, mis vähendab tulevikus oluliselt suure ravimivajadusega inimeste kulusid retseptiravimitele.“ 

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee