Roche ostab Flatiron Health’i

Roche ja Flatiron Health, Inc. on allkirjastanud lõpliku kokkuleppe, mille kohaselt Roche omandab kõik Flatiron Health aktsiad lisaks juba olemasolevale 12.6% osalusele. Üleminekuga plaanitakse lõpule jõuda 2018 esimeses pooles.

Flatiron Health on  erakapitalil põhinev tervishoiutehnoloogiat ja -teenuseid pakkuv firma, peakontoriga New York City’s USAs. Olles turuliider onkoloogia-spetsiifilise elektroonilise meditsiinitarkvara (EHR) tootmises, reaalsete patsiendiandmete integreerimises ja arenduses vähialastes teadusuuringutes ning tänu suurele praktiseerivate onkoloogide ja akadeemiliste meditsiinikeskuste võrgustikule USA-s on Flatiron Health loonud tehnoloogilise platvormi, mis võimaldab koguda ja õppida individuaalsete patsientide kogemustest.

Daniel O’Day, CEO Roche Pharmaceuticals ütles: “See on oluline samm Roche personaliseeritud tervishoiu strateegias, sest me usume, et regulatsioonikvaliteedile vastavad (regulatory-grade) reaalmaailma tõendid on oluliseks osaks uute vähiravimite arenduses ja patsientidele kättesaadavaks muutmisel. Flatiron Health’il on parim tehnoloogiline ja analüütiline võimekus onkoloogiliseks teadus- ja arendustegevuseks ning seda mitte ainult Roche, vaid kogu ravisektori jaoks.  Flatiron säilitab autonoomsuse ja võimaluse  koostööks kõikvõimalike olemasolevate ja tulevaste partneritega.”

Nat Turner, Flatiron Health looja and CEO ütles: “Roche on olnud suurepärane partner viimasel kahel aastal ja jagab meiega meie visiooni tervishoiuplatvormi loomisel, mis aitab parandada vähipatsientide elu. See oluline verstapost  lubab meil investeerida teenusepakkujale suunatud tehnoloogiatesse, teenusplatvormi ja samuti ka tõendeid loovasse platvormi.  Flatiron Health’i arendused jäävad kättesaadavaks kogu tervishoiu valdkonnale.”

Roche Eesti OÜ tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi leiab, et panustamine reaalsete haigusandmete teadustegevusse integreerimisse on märgilise tähendusega ja omab olulist rolli uudsete vähiravimite väljatöötamisel. Kadri Mägi-Lehtsi sõnul peame ka Eestis hakkama rohkem mõtlema reaalelu andmete sihipärasemale kogumisele ja  kasutamisele nii tervishoiu planeerimises kui ka ravitulemuste tõhususe hindamisel.

Vastavalt kokkuleppele tasub Roche aktsiate eest Flatiron Health’ile 1.9 miljonit US $, võttes arvesse teatud kohandusi. Üleminekutehingule kehtivad tavapärased tingimused. Pooled eeldavad, et pärast sulgemist jätkab Flatiron Health tööd oma praegust ärimudelit, partnervõrgustikku ja seatud eesmärke järgides. Kogutud ja eraldatud reaalelu terviseandmeid kasutatakse seaduspäraselt pühendudes tegevustele, mis toetavad  nii teaduse kui teenusepakkuja vajaduste arengut.

Flatiron Health

Flatiron Health on tervishoiutehnoloogiat ja teenuseid arendav firma, mis panustab vähiuuringute kiirendamisele ja patsientide ravi parandamisele. Flatironi platvormid võimaldavad vähiuurijatel ja -ravijatel õppida individuaalsete patsientide kogemustest. Hetkel teeb Flatiron koostööd rohkem kui 265 vähikliinikuga, kuue suurima akadeemilise teaduskeskusega ja  15st 14-ne parima onkoloogiafirmaga (Therapeutic oncology companies). Rohkem infot vaata: www.flatiron.com või  kontakteeru: @FlatironHealth.

Roche

Roche, olles farmaatsia- ja diagnostika valdkonnas üleilmne suunanäitaja, keskendub teaduse edasiarendamisele, et parandada inimeste elusid. Ravimite ja diagnostikumide koondamine ühise katuse alla on andnud kombineeritud tugevuse ja teinud Roche’st liidri personaliseeritud tervishoiu valdkonnas – strateegia, mille eesmärk on tagada parim ravi igale patsiendile parimal võimalikul viisil.

Hoffmann-La Roche on maailma suurim biotehnoloogia ettevõte, mis tegutseb peamiselt ravimite ja diagnostika valdkonnas, peakontoriga Baselis Šveitsis. Alates loomisest 1896. aastal jätkab Roche otsinguid  paremaks haiguste ennetamiseks, diagnoosimiseks ja raviks ning ühiskonda panustamiseks. 30 Roche ravimit on WHO oluliste ravimite nimekirjas. Roche’ on  9 aastat järjest tunnustatud kui jätkusuutlikuim firma farmaatsia-, biotehnoloogiliste- ja loodusteadusfirmade sektoris Dow Jones Sustainability Indeces poolt.

Ettevõte tegutseb enam kui 100 riigis ja andis 2016. aastal tööd rohkem kui 94 000 inimesele üle maailma. 2016. aastal investeeris Roche uurimis- ja arendustegevusse 9,9 miljardit Šveitsi franki ja teatas 50,6 miljardi Šveitsi franki suurusest läbimüügist.

Roche Eesti OÜ põhitegevusalaks on ravimite registreerimine, turundamine ja hulgimüük Eestis ning kliiniliste uuringute läbiviimine. Meie missiooniks täna ja homme on luua lisaväärtust tervishoiusüsteemis, keskendudes meie teadmistele farmaatsia-ja diagnostikavaldkonnas.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.