Autor: Meditsiiniuudised • 28. oktoober 2022

Next Fertility Nordic kliiniku IVF labor sai ISO15189 sertifikaadi

Eesti Akrediteerimiskeskus (EAK) tunnustas hiljuti Next Fertility Nordic kliiniku (BioEximi OÜ) IVF laborit ISO15189 kvaliteedisertifikaadiga.
Next Fertility Nordic IVF labor. Pildil vastutavad embrüoloogid Samantha Wake ja Kertu Kadastik.
Autor: KADRI UNT

Tegemist on rahvusvaheliselt tunnustatud meditsiinilaborite kvaliteedistandardiga, mis hindab meditsiinilaborite kvaliteeti ja kompetentsust.

Next Fertility Nordic kliiniku tegevjuht Karin Rosenstein: “Kolisime 2021. aastal oma kliiniku ja laborid uutesse ruumidesse Tallinnas, Veerenni 51. Juba uue kliiniku disainimisel panime suurt rõhku laborite vastavusele rahvusvahelistele kvaliteedinõuetele ja varustasime oma laborid kaasaegseima tehnoloogiaga, et pakkuda parimaid võimalusi tänapäeva lastetuse ravis. Sisse viidud kvaliteedikontrollsüsteem kirjeldab detailselt meie organisatsiooni juhtimist, ruume, seadmeid ja uuringuprotsesse. Põhjalikult kirjeldatud kvaliteedisüsteem on kindlasti abiks töötajatele nende igapäevatöös ja tagab protsesside pideva jälgitavuse."

Loe lisaks
Pildid: uus viljatusravikliinik avas uksed

Ta lisas, et kliinik on orienteeritud ravitulemuste parendamisele ja paneb suurt rõhku oma töötajate järjepidevale koolitamisele, et olla kursis viljatusravi valdkonna viimaste arengusuundadega.

“ISO15189 kvaliteedimärk suurendab veelgi usaldusts meie patsientide ja koostööpartnerite seas. Eelistame ka ise koostööd ettevõtetega, mis järgivad oma töös ISO15189 kvaliteedinõudeid nagu näiteks Synlab ja Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus,” lisas Rosenstein.

EAK peaassessor Anastassia Filimonova sõnas: “Meil on hea meel, et Next Fertility Nordic (BioEximi OÜ) kliinik taotles akrediteeringut meditsiinilalborile EVS-EN ISO 15189:2012 järgi. Viljatusravi näol on tegemist väga olulise valdkonnaga, mis nõuab oma tööprotsessides suurt täpsust ja laboritingimuste pidevat jälgimist. Kuigi meditsiini valdkonnas on akrediteerimise taotlemine vabatahtlik, siis aitab see kindlasti tõsta usaldusväärsust klientide seas ja on vajalik riigilt volituste taotlemiseks õigusaktidega reguleeritud sfääris tegutsemiseks”.

Esimesel aastal akrediteeriti BioEximi OÜ laborites kuus meetodit.

1. Seemnerakkude kontsentratsiooni määramine

2. Seemnerakkude liikuvuse määramine

3. Seemnerakkude morfoloogia määramine

4. Munarakkude küpsuse hindamine

5. Viljastatud munarakkude e. sügootide hindamine

6. Embrüo arengu hindamine (1-6 päev)

Jaga lugu
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Triin Tabur Meditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 455
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708