135 aastat ühe koha peal seisnud apteegis hõljub õige lõhn

See, et 135 aasta vanuseks saav Rüütli
apteek, rahvasuus Hall apteek, püsib ikka oma endistes ruumides, on suurem ime
kui apteegi vanus, kirjutab Pärnu Postimees.


“Uskumatu, ma ei tea ühtki teist apteeki, mis nii kaua ühes kohas on püsinud,” kinnitas Pärnumaa muinsuskaitse korüfee Eduard Rajari ajalehele.


Üks ja sama asukoht nii eakal apteegil lubab teda pidada Pärnu vanimaks rohupoeks, mis veel omas majas. 1996. aastast haldab seda OÜ Andresson, mis kümme aastat tagasi avas haruapteegi Paikusel.
Apteegi juhataja proviisor Malle Raidaru ütles, et soomlastel on hea silm ja nad märkavad kohe nende unikaalset mööblit ning tunnustavad: “Oo, see siin on päris apteek.” Mööbel pärineb veel Schmidti-Andressoni ajast.”


Raamatupidaja Ruth Kukk lisas, et vanasti valmistati enamik rohtusid kohapeal ja mööblil on isegi spetsiifiline lõhn alles.


Rüütli apteek on kandnud kolme nime: Schmidti apteek, Adamsoni apteek ja Kalevi apteek. Adamson, kes ühekorruselise maja asemele kolmekorruselise püstitas ja sisse moodsa sisustusega ofitsiini ehitada laskis, muutis põhjalikult maja välisilmetki. Hall terrasiit mõjus nii, et apteek sai rahvalt nimeks Hall apteek.

Aastal 1963 tuli Hallis apteegis päevas valmistada 150-160 ravimit. Majja oli sisse ehitatud destilleeritud vee aparaat. Rahvast käis nii palju, et järjekorrad vonklesid ukseni nii retseptiravimite kui käsimüügiletis. Praegu teeb apteek kohapeal ravimeid just niipalju, kui arstid välja kirjutavad. Kvartalis valmistavad nad keskmiselt 60 ravimit.


Aastapäeval, 19. mail, lubas apteegi juhataja panna klientide jaoks letile vitamiine, teha hinnaüllatusi ja tagatoas ise koogi ning kohvi seltsis tagasihoidlikult apteegi 135. juubelit tähistada.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.