Tartu Ülikooli professor teenis piimhappebakteri eest kuldmedali

Tartu Ülikooli professor, piimhappebakteri
ME-3 sisaldusega piimatoodetesarja üks väljatöötajatest Marika Mikelsaar pälvis
Soulis toimunud ülemaailmsel naisleiutajate konkursil oma leiutise eest
kuldmedali.

8.-9. mail toimus Lõuna-Koreas rahvusvaheline leiutiste näitus-konkurss Korea International Women’s Invention Exposition 2008, kus kuldmedali pälvis TÜ professor Marika Mikelsaar koos töörühmaga Lactobacillus fermentum ME-3 bakteri sisaldusega piimatoodete sarja väljatöötamise eest.


Bakteri Lactobacillus Fermentum ME-3 kui antimikroobse ja antioksüdantse probiootikumi väljatöötajad on Tartu Ülikooli teadlased Marika Mikelsaar, Mihkel Zilmer, Tiiu Kullisaar, Heidi Annuk ja Epp Songisepp.


Bakter vähendab seedeinfektsioonide riski, aitab organismil omastada toidust vajalikke aineid ja tõsta vastupanuvõimet haigustele. Bakteril on ka oluline osa veresoonte lubjastumise ennetamisel. Leiutisele on patent saadud Eestisse, Venemaale ja USAsse. Hiljuti sai ME-3 bakterit sisaldavaid piimatooteid valmistav AS Tere loa tooteid müüa ka Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus, Venemaal ja Austrias.

Hõbemedali vääriliseks tunnistati TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia erakorraline vanemteadur ehtekunstnik Kärt Summatavet metallehete valmistamise uudse meetodi eest. Auhinnasaajad valiti välja 27 riigi 300 leiutise hulgast.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.