Viljandi kirikuõpetaja plaanib koostööd Tallinna diakooniahaiglaga

Viljandi volikogu opositsiooni juht,
kirikuõpetaja Mart Salumäe heidab linnale ette loidust sotsiaalküsimuste
lahendamises ning kavatseb koostöös Tallinna diakooniahaiglaga rajada vanurite
hoolekandekeskuse, kirjutas Sakala.


Mart Salumäe väitel rikub linn seadust, mis kohustab omavalitsusi tagama kõigi sotsiaalteenuste kättesaadavust ja nõuetele vastavust. «Plaanitav veekeskus on pidu katku ajal,» lausus ta kohalikule lehele.

Viljandi linnapea Kalle Jents peab süüdistusi alusetuiks. «Oleme sotsiaalsfääri pidevalt arendanud,» ütles ta ning tõi näiteks juba pikka aega hästi toimiva Inkeri päevakodu, mis pakub sotsiaalteenuseid, ning eakate keskuse Paalalinnas ja Männimäel.
«Raskete erandjuhtude lahendamiseks saab alati otsida koostöövõimalusi Viljandi haiglaga,» lisas linnapea.

Mart Salumäe sõnul raisatakse määramatus tulevikus valmiva hooldekodu ootuses üksnes aega. Tema näeb kodulinnale soodsat võimalust sihtasutuse EELK Tallinna Diakooniahaigla laienemisplaanides.

«Tasub kaaluda koostöövõimalust umbes 40 kohaga dementsete vanurite päevakeskuse rajamiseks,» lausus Salumäe, kes on haigla sihtasutuse nõukogu esimees.


Tema kirjeldust mööda võiks tulevane keskus mõnda teenust pakkuda ööpäev läbi. «Kindlasti tuleks pidada läbirääkimisi eri huvigruppidega. Mõeldav on koduõenduse ja teiste lisateenuste arendamine.»

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.