Kuressaare haigla enam roolijoodikute verd ei testi

Saare politsei ei saa enam Kuressaare
haiglast tellida joobekahtlusega ja alkomeetri näidu vaidlustanud
sõidukijuhtidelt võetud vereproovidele analüüse. Nimelt puuub riigikohtu
hiljutise otsuse järgi akrediteerimata haiglalaboritel pädevus etanoolisisalduse
mõõtmiseks veres. Kes ja kuhu kohalikus haiglas võetud proovid edasi toimetab,
on aga seni lahtine, kirjutas Meie Maa.

“Minu andmetel istus eile koos kõrge komisjon, kuhu kuulusid sotsiaalministeeriumi, politsei ja muude valdkondade esindajad koos juristidega. Meile ei ole tulnud tagasi infot, milline oli lahend,” ütles Kuressaare haigla juht Viktor Sarapuu.

Haigla juhi sõnul saab ta toetuda ainult sellistele autoriteetsetele otsustele, mida delegeerib sotsiaalministeerium või valitsus, kust tulevad alla dokumendid.

Küsimusele, kuidas toimib haigla praegu, kui on vaja võtta vereproov ja seda analüüsida, vastas Sarapuu: “Seni, kuni ei ole uusi kingi, käiakse vanadega. Kõik toimib vana süsteemi kohaselt.” Rohkem ei nõustunud ta seda teemat enne järgmist nädalat kommenteerima.

Saare politseijuhi Aare Alliku sõnul politsei enam Kuressaare haiglast vereanalüüsi ei telli.

“Verd võidakse seal niisama uurida, kuid see ei ole meile enam tõend,” ütles Allik. Politsei koostab isikule väärteorikkumise protokolli sõiduki joobeseisundis juhtimise kohta alles pärast seda, kui vereanalüüs on tehtud ja vastus alkoholi kohta on positiivne. Kes võetud proovid uurimiseks edasi toimetab, ei ole veel paika pandud.

Politseiameti avalike suhete juhi Anne Osveti sõnul peab politseipatrull inimesele vastu tulema, kui ta vaidlustab joobenäidu ja soovib vereanalüüsi alkoholisisalduse määramiseks.

“Politsei ülesanne on tagada haiglas vereproovi võtmine. Tervishoiuasutus toimetab selle ise edasi akrediteeritud laborisse,” ütles Osvet. Akrediteeritud laboriteks on Tartu ülikooli kliinikum, kohtuekspertiisi instituut ja Ida-Tallinna keskhaigla. “Inimest ennast küll kusagile vedama ei hakata,” rahustas Osvet.

Mis puudutab vereproovide transportimist, siis Osveti kinnitusel ei saa politsei iialgi sellist asja enda peale võtta. “Meil ei ole selleks transpordivahendeid, inimressurssi, aega ega ka raha,” märkis Osvet. Küll aga kallinevad menetluskulud ning sellega tuleb roolijoodikul edaspidi arvestada.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.