Tiik: perearstid on tööga ülekoormatud

Perearstide juurde tehakse aastas 6
miljonit visiiti, mis tähendab seda, et arsti keskmine koormus päevas võib
ulatuda 25 vastuvõtuni.

Perearstid on tööga nõnda ülekoormatud, et tihtipeale puudub neil aeg patsiendiga süvenenult tegeleda, tõdes perearstide seltsi esimees Madis Tiik ETV24le.
"Selle ajaga, mis perearstide süsteem käivitus nüüd juba 10 aastat tagasi, oli perearstide töökoormus poole väiksem. Ja kindlasti võib see mõjuda selles suhtes kvaliteedile halvasti, et meil on rõhutud rohkem kvantiteedi peale," ütles Tiik "Aktuaalsele kaamerale".
Patsientide ühingu nõustaja Anne Veskimeister ütles, et neile tuleb kaebusi igas kuus ning põhiliselt kurdetakse, et perearst ei anna saatekirja eriarstile või uuringutele. Arsti vahetada ei ole aga kerge, sest on tükk tegu, et leida sellist, kelle nimistu poleks kuhjaga täis.
"Muidugi laste puhul on kõige kahetsusväärsem, kui me räägime eesti rahva negatiivsest iibest, siis minu jaoks jääb arusaamatuks, miks nii pealiskaudselt nende terviseprobleemidega tegeletakse," rääkis Veskimeister. Tema sõnul on perearstikeskusi, kus on perearst-pediaater ja need nimistud on tavaliselt täis.
"Peab ütlema seda, et kolmandik perearstidest on endised pediaatrid," nentis perearstide seltsi esimees Madis Tiik. "Nii et tegelikult nende kvalifikatsioon on väga hea," lisas Tiik.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.