Rohkem kui pooled Tallinna Kiirabi parameedikud töötavad kahel kohal

3. juunil tähistas Tallinna Kiirabi 125.
juubelit ning sai autoparki uue kiirabiauto.

Kuigi parameedikud tundusid punastes kostüümides säravad ja õnnelikud, ei ole nende palganumbrid ülejäänud meedikutega võrreldes just kiiduväärt ja paljud töötavad kahel kohal, kirjutas kalev.ee.
„Umbes 60 protsenti meie personalist töötab kahe koha peal. Ühe vahetuse siin, teise kuskil haiglas samasuguse töö peal, kuna meie töötajate palgad on suhteliselt nigelad,“ rääkis Tallinna Kiirabi peaarst Raul Adlas, kelle sõnul on nende parameediku brutopalk 8400 krooni sarnase töö eest saavad aga näiteks päästetöötajad 10 000 krooni.
„Me üritame töötajatele ikka selgeks teha, et palk on, nagu ta on, aga me üritame neile luua taastumisvõimalust ja tööd roteerida, et parameedik ei peaks iga päev Koplis olema ja bandiitidega võitlema, vaid oleks mõni päev näiteks ka Viimsis ja teeb rahulikumat tööd,“ rääkis Adlas sellest, kuidas praegu Tallinna kiirabist töötavad 221 inimest kinni hoida.
Millised palgad on parameedikutel samuti kiirabiteenust pakkuval kommertsfirmal G4S-l, ei osanud aga Raul Adlas öelda. „Eks kommertsfirmade palgad on pisut suuremad, aga see on nende ärisaladus,“ selgitas Adlas.
"See on lihtsalt niivõrd tänuväärt tunne, kui sa näed, et saad kedagi aidata ja kui inimesed sulle tänulikud on,“ kirjeldas 40 aastat Tallinna kiirabis töötanud ülemõde Anni Rohtla, kes omal ajal ka ambulantsiga kaasa sõitis. Rohtla sõnul töötavadki kiirabis enamasti tõsise missioonitundega inimesed. „See teeb südame kohe eriti soojaks, kui siia tullakse ja meid tagantjärele tänatakse,“ lisas Rohtla.

Juhtkond on kiirabi finantsolukorraga rahul
Uue ilme saanud kiirabikeskuses on töötajate motiveerimiseks, juhuks, kui palgast ikka päris ei piisa, loodud ka puhkamisvõimalused, võimla ja mullivann ning jõusaal. „Kuna meil tehti eelarvest poole miljoni suurune kärbe, ei saa me praegu näiteks autohalli töötaja jaoks ilusaks ja puhtaks teha. 500 000 oli teise poolaaasta kärbe, see oli mõeldud just renoveerimiseks ja paariks suuremaks õppuseks, mis nüüd edasi lükkuvad,“ rääkis Adlas majandussurutise tõttu tehtud eelarvekärpest.
Ometi on kiirabi juhtkond finantsolukorraga suuresti rahul. Tervisehoiu ameti peadirektor Üllar Kaljumäe ütles poolnaljatades eelarvekärpe kohta, et kiirabil pole kunagi varem olnud nii palju raha, et neilt oleks saanud midagi ära võtta.
Tallinna kiirabi autoparki lisandus täna 1,1 miljonit krooni maksnud eriti moodne kiirabiauto Mercedes. Tavatööd hakkab auto koos 6. brigaadiga tegema juba nädala lõpust.
Sel aastal loodab kiirabi saada veel ühe auto võrra rikkamaks.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.