Lapsele rahusteid andnud ema astub kohtu ette

Prokurör esitas süüdistuse 20ndates
aastates naisele, kes mullu sügisel andis oma imikule tugevatoimelist rahustit,
soovides teda maha rahustada, vahendas Postimees.ee

Pärnu ringkonnaprokurör Anne Sillaots saatis kohtusse 20ndates eluaastates naise, keda süüdistatakse raske tervisekahjustuse tekitamises oma lapsele, teatas Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja.

Süüdistuse kohaselt andis naine oma kaheksakuusele tütrele ühe tableti rahustit ja pool tabletti neuroleptikumi, soovides tütart maha rahustada.

Tänu kõrvaliste inimeste vahelesekkumisele õnnestus väike tüdruk anda kiiresti arstide hoole alla ja ta elu suudeti päästa. Politsei algatas naise suhtes kriminaalasja.

«Karistusseadustik näeb raske tervisekahjustuse tekitamise eest ette 4-12-aastase vangistuse, aga kuna seda arutatakse lühimenetluse korras, siis määratud karistusest võetakse kolmandik maha,» ütles prokuratuuri pressiesindaja.

Naist ei ole varem kriminaalkorras karistatud. Mõlemad naise lapsed on praeguseks ema juurest ära võetud ja antud eestkostele. Kohus hakkab naise süüasja arutama järgmisel nädalal.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.