Depressioon võib vallandada diabeedi

Depressioonis inimestel on kõrgem
risk II tüübi diabeediks, selgus USA teadlaste poolt läbi viidud uuringust.

Kui varem on leitud, et diabeeti põdevad inimesed võivad kergesti depressiooni sattuda, siis Baltimore Ülikooli teadlased eesotsas doktor Sherita Hill Goldeniga avastasid, et ka depressioon või diabeedi vallandada, vahendas Reuters.

Kolme aasta vältel uuriti 5000 inimest, vanuses 45-84. Uuringust selgus, et depressiooni sümptomitega inimestel avaldus uuringu lõpus 42% II tüübi diabeet. Selgus ka, et mida sügavam on depressioon, seda suurem oli risk haigestuda diabeeti.

„Depressioonis inimesed sõid rohkem kaloririkast toitu, ei olnud füüsiliselt aktiivsed ning paljud neist ka suitsetasid,“ sõnas Golden, kelle uurimustöö avaldati ajakirjas Journal of the American Medical Association.

Goldeni sõnul suurendab depressioon ka stressihormoonide, nagu kortisool, hulka. Kõrgenenud kortisoolitase kahjustab insuliinitundlikkust veres ja mõjutab kõhuõõnerasva teket.

Uuring mõõtis ka depressiooni haigestumise riski isikutel, kellel juba oli diagnoositud diabeet. Selgus, et 54% diabeeti põdevatel inimestel avaldusid ka depressiooni süptomid.


Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.