WHO peadirektor: Eestlased peavad oma tervissüsteemi üle õnnelikud olema

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO)
peadirektor Margaret Chan tunnustas tänasel kohtumisel peaminister Andrus
Ansipiga Eesti tervishoiusüsteemi ja meie häid tulemusi tuberkuloosi ja HIV
leviku vastu võitlemisel.

„Ma olen õnnelik teie riigi arengut nähes,“ ütles Margaret Chan peaministriga kohtudes. Eestis esimest korda ametlikul visiidil oleva WHO peadirektori hinnangul on Eesti teinud suurepärast tööd tuberkuloosi ja HIV-ga võitlemisel.

Peadirektor kiitis ka Eesti tervishoiusüsteemi. „Ma taha teie inimestele öelda, et nad peavad olema õnnelikud, et neil on nii hea tervisesüsteem,“ ütles Chan. Viimase 15 aastaga Eestis ellu viidud tervishoiureformid on aidanud üles ehitada eduka tervishoiusüsteemi. Peaminister Ansipi sõnul on Eesti jätkuvalt valmis oma tervishoiusüsteemide reformikogemusi ja teadmisi ka teiste riikidega jagama.

Eestil on ka väärtuslik kogemus tervishoiuvaldkonna IT-rakenduste osas, mida kiitis ka peadirektor Chan. „Te olete kõige tugevam e-riik, mida ma olen külastanud,“ ütles Chan.

Peaminister kinnitas, et Eestile on suur au korraldada seekordset WHO Euroopa regiooni ministrite konverentsi Tallinnas, mis on pühendatud tervisesüsteemide arendamisele.

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.