Panustama peab patsiendi teadlikkusele

Täna arutati WHO konverentsil, kuidas tõsta
inimeste teadlikkust oma tervisest ja erinevatest ravivõimalustest. Erinevate
riikide eksperdid leidsid, et suurt rõhku tuleb panna patsiendi teadlikkusele.

Norra tervishoiuameti peadirektori Bjorn-Inge Larseni sõnul tagab hea dialoogi arsti ja patsiendi vahel patsiendi informeeritus. Võrreldes varasemate aastatega on patsiendid palju teadlikumad nii oma tervisest kui ka meditsiinivõimalustest üldiselt. Larseni sõnul on patsientidel Norras väga laiad õigused arsti ja haigla valikul. Iga inimene saab ise otsustada kuhu ja kelle juurde ta läheb ennast ravima. Valiku aitab seejuures teha internetilehekülg, mis sisaldab informatsiooni nii järjekorra pikkusest kui ka osutatavate teenuste kvaliteedist.

Professor Maria do Ceu Machado Portugalist rääkis riigis loodavatest keskustest kroonilistele haigetele. Need patsiendid saavad külastada keskust koos oma perega ja tutvuda võimalustega, mida pakub neile tervisesüsteem ja mis linnades nad saavad soovitud teenust. Plaanis on luua ka patsiente nende õigustest teavitav telekanal.

Euroopa Komisjoni esindaja Andrzej Jan Rys rõhutas, et inimene ise peab ka hea seisma oma tervise eest ja tunnetama vastutust. Teadlikkuse kõrval tulevad kasuks ka praktilised oskused.

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.