Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tapvalt kallis suitsetamine läheb maksma kümneid tuhandeid
Tallinnas, Tartus ja Pärnus alanud vähemalt
juuli lõpuni kestev välireklaamikampaania kutsub inimesi üles suitsetamisest
loobuma. Reklaamide sõnum on „Tapvalt kallis“, teatasid kampaania korraldanud
MTÜ Tubakavaba Eesti ja SEB Pank.
„Lisaks tervise kahjustamisele sööb suitsetamine rahakotti suure augu, mis suureneb veelgi, sest tubakatooted kallinevad ka edaspidi. Mida varem sellest pahest vabaneda, seda parem,“ ütles rahvatervise ekspert Andrus Lipand.
Põhja-Eesti regionaalhaigla neurokirurg ja
juhatuse liige ning tervishoiuameti ravikvaliteedi komisjoni liige Andres
Ellamaa ütles Eesti Päevalehele, et raske on ravida inimesi, kes ise oma
tervisest ei hooli.
Neli aastat Euroopa Liidu riikides
suitsetamisvastase teavitustööga tegelenud „HELP – Elagem tubakata“ kampaania on
testinud ligi 12 000 eestlase kopsude puhtust süsinikmonoksiidist (CO) ehk
vingugaasist.
Haigla igapäevatöö keerukus ei seisne ainult patsientide ravimises, vaid ka selles, et õiged ravimid jõuaksid õigel ajal patsientideni. Iga ravim on kriitilise tähtsusega ning isegi väikesed vead annuses või ravimivalikus võivad ohustada patsiendi tervist. Haiglas liigub päevas sadu ravimeid. Nende käsitsi haldamine, komplekteerimine ja dokumenteerimine muudab protsessi keerukaks ning veaohtlikuks.