Nõelravi ei aita naisel rasestuda

Akupunktuuri kasutamine kunstliku
viljastamise õnnestumiseks on mõttetu, selgus Inglismaal Guysi haiglas tehtud
uurimistöö tulemusena, vahendas Dailymail.co.uk.

Uuringusse oli kaasatud 2500 naist, kes said kunstlikku viljastamisravi IVF. Osa naistest sai nõelravi vähendamaks valu munarakkude kogumisel ja osa nõelravi kunstliku viljastamise protseduuri ajal. Analüüsist selgus, et rasestumise tulemustel polnud mingit vahet, kas patsiendid said või ei saanud nõelravi, väitsid teadlased European Society of Human Reproduction and Embryology's aastakonverentsil.

Uurimistöö kaasautori, meditsiinidoktor Sesh Sunkara sõnutsi on naistel oluline teada, et siiani pole mitte ühtki tõestusmaterjali akupunktuuri positiivsest mõjust rasestumisele.

„Naised on tundlikud ning valmis kasutama igat võimalust, mis suurendaks nende rasestumislootusi. Seega, kui patsient soovib teada, kas ta peaks proovima nõelravi, siis ma seda neile ei soovita, sest sel pole mingit tõestatud kinnitust," lausus Sunkara.

Akupunktuuri meetodi toetajad aga väidavad, et nõelravi aitab tasakaalustada hormonaalset seisundit viljastamise ajal. Samuti mõjutavat akupunktuur munarakkude kvaliteeti ja tootmist ja vähendab stressi.


Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.